dervisoğlu inşaat facebook dervisoğlu inşaat instagram
KIZILTOPRAK ÖZEL MEDİCANA HASTANESİ
Proje Tipi: Hastane Projesi
KIZILTOPRAK ÖZEL MEDİCANA HASTANESİ
Proje Tamamlandı dervişoğlu inşaat
Bina Özellikleri
A plus
15.000 m2
7 Bodrum Kat
5 Normal Kat
24 saat kamera sistemi
C 35 Hazır Beton
dervişoğlu inşaat
KIZILTOPRAK ÖZEL MEDİCANA HASTANESİ
Dervişoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Anadolu
Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi ÖZTÜRK tarafından Kızıltoprak’ta birkaç parselin satın alınıp birleştirilmesiyle üretilen çok kıymetli bir arsa üzerinde hastane olarak planlanıp projelendirilen akıllı bina, tamamlandığında Medicana Kadıköy Hastanesi olarak hizmet verecek.

BÖLGENİN EN DERİN KAZISI YAPILDI
Hastane binasına yönelik açıklamalarda bulunan Dervişoğlu İnşaat
Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Öztürk, bölgenin en derin kazısını gerçekleştirdiklerini dile getirerek, yerin 28 metre altına indiklerini söyledi.
16 BİN METREKARELİK KAPALI ALAN Binanın 5 katı yüzeyde, 6 katı yer altında olmak üzere 11 katlı olarak inşa edildiğini açıklayan Fehmi Öztürk, “Toplamda 16 bin metrekarelik kapalı alana sahip bina, çok uzun araştırmalar sonunda bir hastanede olması gereken tüm özelliklerin düşünülerek, planlanarak uygulandığı bir proje oldu.

KAZI VE TEMEL ÇALIŞMALARI  İKİ YIL SÜRDÜ
İnşaat alanının sert bir kaya zemin üzerinde olmasının zorlu bir kazı ve temel dönemi yaşanmasına neden olduğunu dile getiren Fehmi Öztürk, “Çevreye duyarlılık, kaya zeminde çalışma koşulları ve diğer hususları göze alarak sadece temel ve kazı çalışmaları iki yıl sürdü. Oldukça sert bir zeminde çok güçlü kayalarla 5 iş makinesi ile boğuştuk, kayaları kırarak 28 metre derinliğe indik. Saatte 20 ton suyu dışarı tahliye ettik. Çevremizdeki binalar oldukça eski, çok risk olmamasına rağmen olabileceğinin en güvenlisine özen göstermeye çalıştık; bu kapsamda diyafram perde sistemi ile çalıştık. Böylece hesaplarımızda 1 santimetre bile kayma olmadı. Hiçbir projemizde iş güvenliğinden ödün vermedik, burada da öyle oldu” ifadesini kullandı.

Dervişoğlu İnşaat
Kalite ve üstün mimari anlayışının temsilcisi Dervişoğlu inşaat, faaliyete başladığı 1976 yılından bugüne yaşanılır mekânların tek adresi olmuştur. 40 yıllı aşkın inşaat tecrübesi, uzman kadrosu, yüksek kalite standardı ve zamanında teslim anlayışı ile inşaat sektöründe en çok tercih edilen ve en güvenilen isimlerden biri olmanın gururunu yaşamaktadır. Dervişoğlu inşaat kat karşılığı projelere Kadıköy'de ki merkezinden tüm İstanbul'da müteahhitlik hizmetleri sunmaktadır. ...
DERVİŞOĞLU BLOG
Dervişoğlu İnşaat İş Sektöründe de Fark Attı...
dervişoğlu inşaat
Dervişoğlu İnşaat'ın Kamera Sistemli Konut Projesi...
dervişoğlu inşaat
Dervişoğlu İnşaat ile Bağımsız Site Yaşantısı...
dervişoğlu inşaat
web tasarım